SEAT Mii Headlight bulb LED and Xenon
Headlight bulbs SEAT Mii
order at online price and save
Top products: Low beam bulb SEAT Mii buy online to reduce replacement cost
The most popular OE-quality spare parts SEAT Mii Headlight bulb cars in the Headlight bulb catagory.
RIDEX 106B0011 High beam bulb
H4 12V 60/55W P 45t P45t, Halogen
BOSCH H4 High beam bulb
H4 12V 60/55W P43t, 4000K, Halogen
OSRAM H4 High beam bulb
H4 12V 60/55W P43t, 4200K, Halogen
HELLA H4 Headlight bulb
H4, Halogen, P43t-38
OSRAM H4 High beam bulb
H4 12V 60/55W P43t, 3200K, Halogen
Headlight bulb SEAT Mii in original brand quality: Top Manufacturers catalogue
Buy low beam bulb the most popular SEAT Mii models
Headlight bulbs LED and Xenon for Seat Mii: what brand is best?
Customer ratings show that the preferred brands for product category Low beam bulb Xenon and LED for Seat Mii are:
- OSRAM
- BOSCH
- HELLA
- NEOLUX®
- VALEO
Headlight bulb for Seat Mii: what price can I expect to pay?
The cost of car parts and accessories within the category Headlight bulb for SEAT Mii goes from around €2.00 up to €30.00, depending on the brand and product specifications.
Which low beam bulbs are compatible with the Seat Mii?
The SEAT Mii features a H4; HB4 light bulb.
What should I do if the low beam bulb on my SEAT Mii is faulty and not working?
Inspect the low beam bulbs on your Seat Mii and replace them with new ones if necessary. Make sure that the headlight bulbs are properly installed.
Headlight bulb chart for SEAT Mii KF1_
| Wattage | 51; 6055; 7075 W |
| Bulb type | H4; HB4 |
| Voltage | 12 V |
| Light Design | Halogen |
| Socket design | P43t; P43t-38; P45t |
| Colour temperature | 3050; 3200; 3600; 4000; 4200; 4500; 5500 K |
| Light colour | Crystal clear; light blue; transparent; transparent, light blue; yellow |
| Lighting function | with high beam; with low beam |
How much do the headlight bulbs for a Seat Mii cost?
The price of a headlight bulb for a SEAT Mii ranges from 2.59 to 29.99 €.
You can return the product within 14 days and get your money back
Each order from €150.00 value of goods, include free shipping within Ireland.
*Does not apply to large-size auto parts.