SKODA FABIA Headlight bulb LED and Xenon
Headlight bulbs SKODA FABIA
order at online price and save
Top products: Low beam bulb SKODA FABIA buy online to reduce replacement cost
The most popular OE-quality spare parts SKODA FABIA Headlight bulb cars in the Headlight bulb catagory.
RIDEX 106B0002 High beam bulb
H7 12V 55W PX26d, 4000K, Halogen, transparent
RIDEX 106B0065 High beam bulb
H7 12V 55W PX26d PX26d, 3300K, Halogen
OSRAM H8 High beam bulb
H8 12V 35W PGJ19-1, 3200K, Halogen
VALEO 32523 High beam bulb
H7 12V 55W PX26d, 3000K, Halogen
BOSCH 082034 High beam bulb
H7 12V 55W PX26d, 5000K, Halogen
PHILIPS 35495928 High beam bulb
H7 12V 55W PX26d, 4200K, Halogen
OSRAM D2S Xenon bulb
D2S, 85V, 35W, 4200K
BOSCH H4 High beam bulb
H4 12V 60/55W P43t, 4000K, Halogen
OSRAM H4 High beam bulb
H4 12V 60/55W P43t, 4200K, Halogen
OSRAM H7 High beam bulb
H7 12V 55W PX26d, 4200K, Halogen, CLASSIC
OSRAM H4 High beam bulb
H4 12V 60/55W P43t, 3200K, Halogen
Headlight bulb SKODA FABIA in original brand quality: Top Manufacturers catalogue
Buy low beam bulb the most popular SKODA FABIA models
Headlight bulbs LED and Xenon for Skoda FABIA: what brand is best?
Customer ratings show that the preferred brands for product category Low beam bulb Xenon and LED for Škoda FABIA are:
- OSRAM
- BOSCH
- HELLA
- NEOLUX®
- VALEO
Headlight bulb for Škoda FABIA: what price can I expect to pay?
The cost of car parts and accessories within the category Headlight bulb for SKODA FABIA goes from around €2.00 up to €47.00, depending on the brand and product specifications.
Which low beam bulbs are compatible with the Skoda FABIA?
The SKODA FABIA features a D2S; H4; H7; H8; R2 (Bilux) light bulb.
What should I do if the low beam bulb on my SKODA FABIA is faulty and not working?
Inspect the low beam bulbs on your Skoda FABIA and replace them with new ones if necessary. Make sure that the headlight bulbs are properly installed.
Headlight bulb chart for SKODA FABIA I; II; III; IV; 6Y2; Estate; NJ3; Saloon
| Wattage | 35; 55; 6055 W |
| Bulb type | D2S; H4; H7; H8; R2 (Bilux) |
| Voltage | 12; 85 V |
| Light Design | Halogen; Xenon |
| Socket design | P32d-2; P43t; P43t-38; P45t; PGJ19-1; PX26d |
| Colour temperature | 3000; 3200; 3300; 3600; 4000; 4200; 4600; 5000; 5500; 6000 K |
| Light colour | Crystal clear; light blue; transparent |
| Lighting function | with high beam; with low beam |
How much do the headlight bulbs for a Skoda FABIA cost?
The price of a headlight bulb for a SKODA FABIA ranges from 2.29 to 46.49 €.
You can return the product within 14 days and get your money back
Each order from €150.00 value of goods, include free shipping within Ireland.
*Does not apply to large-size auto parts.