Audi Q7 4M Støddæmper bag og foran
Hvor køber man Audi Q7 4M fjäderben til en god pris? Hos AUTODOC!
Bestsellere fra AUTODOC - køb på nettet til lave priser og spar penge på udskiftning af Audi Q7 4M Støddæmper
Bedst sælgende udskiftningsdel: Støddæmper AUDI Q7. Du har valget mellem forskellige Fjäderben AUDI 4MB Q7 mærke-fabrikanter, eller at købe en anden højkvalitetsdel.
GH GH-354710C01 Fjederben
foraksel, højre, venstre, højre foraksel, venstre foraksel
GH GH-359962C01 Fjederben
foraksel, højre, venstre, højre foraksel, venstre foraksel
BILSTEIN BE5-6034 Støddæmper
bagaksel, Gastryk, enkeltrør, Dæmper ikke fjederbærende
KYB 325700 Støddæmper
foraksel, Gastryk, dobbeltrør, Fjederben
KONI 8050-1001 Støddæmper
Gastryk, 660x410 mm, ikke indstillelig/justerbar, dobbeltrør, Teleskop-støddæmper
Fjäderben AUDI Q7 (4MB) bil modeller
De mest læste artikler om emnet støddæmper til Audi Q7 4M
Støddæmper for Audi Q7 4M: hvilket mærke er bedst?
Ifølge vores kunder er de bedste reservedele i produktkategorien Støddæmper bag og foran til AUDI Q7 kommer fra følgende mærker:
- RIDEX
- MONROE
- RIDEX PLUS
- BILSTEIN
- ABAKUS
Støddæmper for AUDI Q7 (4MB): hvor meget koster dette produkt?
Prisen på bildele inden for kategorien Fjäderben for AUDI Q7 (4MB) varierer fra 462 kr. til 5.732 kr., afhængigt af producent og produktspecifikationer.
Audi Q7 4M tegn på defekt støddæmper: symptomer og problemer
Anbefalinger til kontrol af støddæmperen:
- Tjek støddæmperen for utætheder (olielækage)
- Hvis støddæmperen larmer (knirker, hvæser).
- Tjek støddæmperen for fugt (olie).
- Dårligt vejgreb.
- Overdreven rulning ved opbremsning.
- Øget bremselængde.
Hvor længe holder støddæmperne på Audi Q7 4M?
Støddæmpere til Audi Q7 (4MB) har en levetid på mellem 150 000 kilometer.
Hvornår skal jeg udskifte støddæmperne på min Audi Q7 4M?
Vi anbefaler at udskifte støddæmperne på Audi Q7 4M efter 145 000 kilometer.
Hvilke bageste + forreste støddæmpere skal jeg købe til Audi Q7 4M: 2.0; 3.0; 45 TDI; 45 TFSI; 50 TDI; 55 TFSI; 60 TFSI; SQ7?
| Diameter | mm |
| Stempelstang: diameter | 25 mm |
| Standrør: diameter | mm |
| Maks. Længde | 660 mm |
| Min. Længde | 410 mm |
| Fjedervandring | 250 mm |
| Nettovægt | Vægt | kg |
| Tryk i støddæmpere | 8-25 bar |
Hvad koster en ny støddæmper til Audi Q7 4M?
Prisen på støddæmpere til AUDI Q7 (4MB) varierer fra 462,99 til 5.732 kr..
Støddæmper til Audi Q7 4M tabel
| Støddæmpertype | Gastryk |
| Støddæmpersystem | Elektronisk justerbar dæmpereffekt; dobbeltrør; enkeltrør; ikke indstillelig / justerbar, dobbeltrør |
| Støddæmperdesign | Dæmper ikke fjederbærende; Dæmper uden bufferfjeder; Dæmpermodul; Fjederben; Fjederbensindsats; Fjederbærende dæmper; Teleskop-støddæmper |
| Støddæmper monteringstype | nederste bøjle; nederste øje; øverste stift; øverste øje |
| Støddæmper-rørtype | Et-rør, to-rør |
Tryghed ved internethandel! Returnér dine støddæmper til Audi Q7 4M uden forklaring i op til 200 dage efter købet og få pengene tilbage. Hvordan? Vælg blot Sikker Bestilling ved betaling. Tjenesten koster kun 49,50 kr..
AUTODOC bekymrer sig for dig! Hver ordre fra 1.200 kr. værdi af vare, er inklusiv gratis fragt i Danmark.
*Gælder ikke store bildele