Audi Quattro 85 Støddæmper bag og foran
Hvor køber man Audi Quattro 85 fjäderben til en god pris? Hos AUTODOC!
Bestsellere fra AUTODOC - køb på nettet til lave priser og spar penge på udskiftning af Audi Quattro 85 Støddæmper
Bedst sælgende udskiftningsdel: Støddæmper AUDI QUATTRO. Du har valget mellem forskellige Fjäderben AUDI 85 QUATTRO mærke-fabrikanter, eller at købe en anden højkvalitetsdel.
RIDEX 854S1731 Støddæmper
foraksel, Gastryk, 540x358 mm, dobbeltrør, Fjederbærende dæmper
RIDEX 854S0862 Støddæmper
foraksel, Gastryk, 558x362 mm, dobbeltrør, Fjederbensindsats
BILSTEIN PNE-3044 Støddæmper
foraksel, Gastryk, dobbeltrør, Fjederbensindsats
TOKICO 2017638 Støddæmper
højre foraksel, Gastryk, dobbeltrør, Fjederben
GH GH-344700 Støddæmper
foraksel, højre foraksel, venstre foraksel, Gastryk, dobbeltrør, Fjederbensindsats
STARK SKSA-0132842 Støddæmper
foraksel, Gastryk, 540x358 mm, dobbeltrør, Fjederbærende dæmper
RIDEX PLUS 854S1557P Støddæmper
foraksel, Gastryk, dobbeltrør, Fjederbensindsats
TOKICO 2017639 Støddæmper
venstre foraksel, Gastryk, dobbeltrør, Fjederben
Fjäderben AUDI Quattro (85) bil modeller
De mest læste artikler om emnet støddæmper til Audi Quattro 85
Støddæmper for Audi Quattro 85: hvilket mærke er bedst?
Ifølge vores kunder er de bedste reservedele i produktkategorien Støddæmper bag og foran til AUDI QUATTRO kommer fra følgende mærker:
- RIDEX
- MONROE
- RIDEX PLUS
- BILSTEIN
- ABAKUS
Støddæmper for AUDI Quattro (85): hvor meget koster dette produkt?
Prisen på bildele inden for kategorien Fjäderben for AUDI Quattro (85) varierer fra 241 kr. til 1.668 kr., afhængigt af producent og produktspecifikationer.
Audi Quattro 85 tegn på defekt støddæmper: symptomer og problemer
Anbefalinger til kontrol af støddæmperen:
- Tjek støddæmperen for utætheder (olielækage)
- Hvis støddæmperen larmer (knirker, hvæser).
- Tjek støddæmperen for fugt (olie).
- Dårligt vejgreb.
- Overdreven rulning ved opbremsning.
- Øget bremselængde.
Hvor længe holder støddæmperne på Audi Quattro 85?
Støddæmpere til Audi Quattro (85) har en levetid på mellem 140 000 – 150 000 kilometer.
Hvornår skal jeg udskifte støddæmperne på min Audi Quattro 85?
Vi anbefaler at udskifte støddæmperne på Audi Quattro 85 efter 120 000 kilometer.
Hvilke bageste + forreste støddæmpere skal jeg købe til Audi Quattro 85: 2.1; 2.2?
| Diameter | mm |
| Stempelstang: diameter | mm |
| Standrør: diameter | mm |
| Maks. Længde | 558 mm |
| Min. Længde | 358 mm |
| Fjedervandring | 200 mm |
| Nettovægt | Vægt | kg |
| Tryk i støddæmpere | 8-25 bar |
Hvad koster en ny støddæmper til Audi Quattro 85?
Prisen på støddæmpere til AUDI QUATTRO (85) varierer fra 241,28 til 1.668 kr..
Støddæmper til Audi Quattro 85 tabel
| Støddæmpertype | Gastryk; Olietryk |
| Støddæmpersystem | dobbeltrør; enkeltrør-upside-down |
| Støddæmperdesign | Fjederben; Fjederbensindsats; Fjederbærende dæmper |
| Støddæmper monteringstype | nederste bøjle; nederste plade; øverste stift |
| Støddæmper-rørtype | Et-rør, to-rør |
Tryghed ved internethandel! Returnér dine støddæmper til Audi Quattro 85 uden forklaring i op til 200 dage efter købet og få pengene tilbage. Hvordan? Vælg blot Sikker Bestilling ved betaling. Tjenesten koster kun 49,50 kr..
AUTODOC bekymrer sig for dig! Hver ordre fra 1.200 kr. værdi af vare, er inklusiv gratis fragt i Danmark.
*Gælder ikke store bildele