BMW E81 Støddæmper bag og foran
Hvor køber man BMW E81 fjäderben til en god pris? Hos AUTODOC!
Bestsellere fra AUTODOC - køb på nettet til lave priser og spar penge på udskiftning af BMW E81 Støddæmper
Bedst sælgende udskiftningsdel: Støddæmper BMW 1 Hatchback. Du har valget mellem forskellige Fjäderben BMW E81 1 Hatchback mærke-fabrikanter, eller at købe en anden højkvalitetsdel.
RIDEX 854S0249 Støddæmper
venstre foraksel, Gastryk, dobbeltrør, Fjederben
RIDEX 854S1691 Støddæmper
højre foraksel, Gastryk, dobbeltrør, Fjederben
SACHS 311 410 Støddæmper
Gastryk, dobbeltrør, Teleskop-støddæmper
MEYLE MSA0774 Støddæmper
bagaksel, Gastryk, dobbeltrør, Teleskop-støddæmper, ORIGINAL Quality
DACO Germany 560301 Støddæmper
Gastryk, 560, 559x407 mm, dobbeltrør, Fjederben
SACHS 310 984 Støddæmper
Gastryk, dobbeltrør, Teleskop-støddæmper
SACHS 317 567 Støddæmper
højre foraksel, Gastryk, dobbeltrør, Fjederben
MAGNETI MARELLI 1231G Støddæmper
bagaksel, Gastryk, dobbeltrør, Teleskop-støddæmper
KYB 349041 Støddæmper
bagaksel, Gastryk, dobbeltrør, Teleskop-støddæmper
MONROE G8293 Støddæmper
Gastryk, dobbeltrør, Fjederben
MONROE G8292 Støddæmper
Gastryk, dobbeltrør, Fjederben
KRAFT 4002822 Støddæmper
venstre foraksel, Gastryk, Fjederben
DACO Germany 450328R Støddæmper
højre foraksel, Gastryk, dobbeltrør, Fjederben, Dæmper med bufferfjeder
KRAFT 4002820 Støddæmper
højre foraksel, Gastryk, Fjederben
SACHS 313 255 Støddæmper
højre foraksel, Gastryk, dobbeltrør, Fjederben
Fjäderben BMW 1 Hatchback (E81) bil modeller
De mest læste artikler om emnet støddæmper til BMW E81
Støddæmper for BMW E81: hvilket mærke er bedst?
Ifølge vores kunder er de bedste reservedele i produktkategorien Støddæmper bag og foran til BMW 1 Hatchback kommer fra følgende mærker:
- RIDEX
- MONROE
- RIDEX PLUS
- BILSTEIN
- ABAKUS
Støddæmper for BMW 1 Hatchback (E81): hvor meget koster dette produkt?
Prisen på bildele inden for kategorien Fjäderben for BMW 1 Hatchback (E81) varierer fra 261 kr. til 892 kr., afhængigt af producent og produktspecifikationer.
E81 tegn på defekt støddæmper: symptomer og problemer
Anbefalinger til kontrol af støddæmperen:
- Tjek støddæmperen for utætheder (olielækage)
- Hvis støddæmperen larmer (knirker, hvæser).
- Tjek støddæmperen for fugt (olie).
- Dårligt vejgreb.
- Overdreven rulning ved opbremsning.
- Øget bremselængde.
Hvor længe holder støddæmperne på BMW 1 E81?
Støddæmpere til BMW 1 Hatchback (E81) har en levetid på mellem 110 000 – 150 000 kilometer.
Hvornår skal jeg udskifte støddæmperne på min BMW E81?
Vi anbefaler at udskifte støddæmperne på BMW E81 efter 120 000 kilometer.
Hvilke bageste + forreste støddæmpere skal jeg købe til BMW 1 E81: 116; 116d; 116i; 118d; 118i; 120; 123d; 130i?
| Diameter | 45 mm |
| Stempelstang: diameter | 15; 22 mm |
| Standrør: diameter | mm |
| Maks. Længde | 560.559 mm |
| Min. Længde | 407 mm |
| Fjedervandring | 153.559 mm |
| Nettovægt | Vægt | kg |
| Tryk i støddæmpere | 8-25 bar |
Hvad koster en ny støddæmper til BMW 1 E81?
Prisen på støddæmpere til BMW 1 Hatchback (E81) varierer fra 261,99 til 891,99 kr..
Støddæmper til E81 tabel
| Støddæmpertype | Gastryk |
| Støddæmpersystem | dobbeltrør |
| Støddæmperdesign | Dæmper med bufferfjeder; Fjederben; Teleskop-støddæmper |
| Støddæmper monteringstype | nederste bøjle; nederste plade; nederste stift; øverste stift |
| Støddæmper-rørtype | Et-rør, to-rør |
Tryghed ved internethandel! Returnér dine støddæmper til BMW E81 uden forklaring i op til 200 dage efter købet og få pengene tilbage. Hvordan? Vælg blot Sikker Bestilling ved betaling. Tjenesten koster kun 49,50 kr..
AUTODOC bekymrer sig for dig! Hver ordre fra 1.200 kr. værdi af vare, er inklusiv gratis fragt i Danmark.
*Gælder ikke store bildele