C4 Spacetourer Støddæmper bag og foran
Hvor køber man C4 Spacetourer fjäderben til en god pris? Hos AUTODOC!
Bestsellere fra AUTODOC - køb på nettet til lave priser og spar penge på udskiftning af C4 Spacetourer Støddæmper
Bedst sælgende udskiftningsdel: Støddæmper CITROËN C4 Spacetourer. Du har valget mellem forskellige Fjäderben CITROËN 3D_ C4 Spacetourer mærke-fabrikanter, eller at købe en anden højkvalitetsdel.
MONROE 742276SP Støddæmper
Gastryk, dobbeltrør, Fjederben
SACHS 316 936 Støddæmper
Gastryk, dobbeltrør, Teleskop-støddæmper
STARK SKSA-0133164 Støddæmper
foraksel, Gastryk, dobbeltrør, Fjederben
NTY A-CT-056 Støddæmper
venstre foraksel, højre foraksel, Gastryk, dobbeltrør, Fjederben
RIDEX PLUS 854S19291P Støddæmper
foraksel, Gastryk, dobbeltrør, Fjederben
RIDEX PLUS 854S19301P Støddæmper
bagaksel, Gastryk, dobbeltrør, Dæmper ikke fjederbærende
KAVO PARTS SSA-10080 Støddæmper
foraksel, Gastryk, dobbeltrør, Fjederben
KYB 3348002 Støddæmper
foraksel, Gastryk, dobbeltrør, Fjederben
MONROE 376253SP Støddæmper
Gastryk, dobbeltrør, Teleskop-støddæmper
Fjäderben CITROЁN C4 Spacetourer (3D_) bil modeller
De mest læste artikler om emnet støddæmper til C4 Spacetourer
Støddæmper for C4 Spacetourer: hvilket mærke er bedst?
Ifølge vores kunder er de bedste reservedele i produktkategorien Støddæmper bag og foran til CITROЁN C4 Spacetourer kommer fra følgende mærker:
- RIDEX
- MONROE
- RIDEX PLUS
- BILSTEIN
- ABAKUS
Støddæmper for CITROЁN C4 Spacetourer (3D_): hvor meget koster dette produkt?
Prisen på bildele inden for kategorien Fjäderben for CITROЁN C4 Spacetourer (3D_) varierer fra 249 kr. til 1.163 kr., afhængigt af producent og produktspecifikationer.
C4 Spacetourer tegn på defekt støddæmper: symptomer og problemer
Anbefalinger til kontrol af støddæmperen:
- Tjek støddæmperen for utætheder (olielækage)
- Hvis støddæmperen larmer (knirker, hvæser).
- Tjek støddæmperen for fugt (olie).
- Dårligt vejgreb.
- Overdreven rulning ved opbremsning.
- Øget bremselængde.
Hvor længe holder støddæmperne på C4 Spacetourer?
Støddæmpere til Citroën C4 Spacetourer (3D_) har en levetid på mellem 150 000 kilometer.
Hvornår skal jeg udskifte støddæmperne på min C4 Spacetourer?
Vi anbefaler at udskifte støddæmperne på C4 Spacetourer efter 140 000 kilometer.
Hvilke bageste + forreste støddæmpere skal jeg købe til C4 Spacetourer: 1.2; 1.5; 1.6; 2.0?
| Diameter | mm |
| Stempelstang: diameter | 22 mm |
| Standrør: diameter | 51 mm |
| Maks. Længde | mm |
| Min. Længde | mm |
| Fjedervandring | mm |
| Nettovægt | Vægt | kg |
| Tryk i støddæmpere | 8-25 bar |
Hvad koster en ny støddæmper til C4 Spacetourer?
Prisen på støddæmpere til CITROËN C4 Spacetourer (3D_) varierer fra 249,84 til 1.163 kr..
Støddæmper til C4 Spacetourer tabel
| Støddæmpertype | Gastryk |
| Støddæmpersystem | dobbeltrør |
| Støddæmperdesign | Dæmper ikke fjederbærende; Fjederben; Teleskop-støddæmper |
| Støddæmper monteringstype | nederste bøjle; nederste øje; øverste stift |
| Støddæmper-rørtype | Et-rør, to-rør |
Tryghed ved internethandel! Returnér dine støddæmper til C4 Spacetourer uden forklaring i op til 200 dage efter købet og få pengene tilbage. Hvordan? Vælg blot Sikker Bestilling ved betaling. Tjenesten koster kun 49,50 kr..
AUTODOC bekymrer sig for dig! Hver ordre fra 1.200 kr. værdi af vare, er inklusiv gratis fragt i Danmark.
*Gælder ikke store bildele