Xsara N3 Støddæmper bag og foran
Hvor køber man Xsara N3 fjäderben til en god pris? Hos AUTODOC!
Bestsellere fra AUTODOC - køb på nettet til lave priser og spar penge på udskiftning af Xsara N3 Støddæmper
Bedst sælgende udskiftningsdel: Støddæmper CITROËN Xsara Van / Hatchback. Du har valget mellem forskellige Fjäderben CITROËN N3_ Xsara Van / Hatchback mærke-fabrikanter, eller at købe en anden højkvalitetsdel.
RIDEX 854S1610 Støddæmper
foraksel, højre foraksel, venstre foraksel, Gastryk, dobbeltrør, Fjederben
MONROE G8007 Støddæmper
Gastryk, dobbeltrør, Fjederben
KYB 341166 Støddæmper
bagaksel, Gastryk, dobbeltrør, Teleskop-støddæmper
KYB 333839 Støddæmper
venstre foraksel, Gastryk, dobbeltrør, Fjederben
KYB 241008 Støddæmper
bagaksel, Gastryk, enkeltrør, Teleskop-støddæmper
KYB 633838 Støddæmper
højre foraksel, Olietryk, Fjederben
KYB 333735 Støddæmper
venstre foraksel, Gastryk, dobbeltrør, Fjederben
KAVO PARTS SSA-10054 Støddæmper
højre foraksel, Gastryk, dobbeltrør, Fjederben
KYB 333732 Støddæmper
højre foraksel, Gastryk, dobbeltrør, Fjederben
KAVO PARTS SSA-11421 Støddæmper
venstre foraksel, Gastryk, dobbeltrør, Fjederben
KAVO PARTS SSA-10812 Støddæmper
venstre foraksel, Gastryk, dobbeltrør, Fjederben
Fjäderben CITROЁN Xsara Van / Hatchback (N3) bil modeller
De mest læste artikler om emnet støddæmper til Xsara N3
Støddæmper for Xsara N3: hvilket mærke er bedst?
Ifølge vores kunder er de bedste reservedele i produktkategorien Støddæmper bag og foran til CITROЁN Xsara Van / Hatchback kommer fra følgende mærker:
- RIDEX
- MONROE
- RIDEX PLUS
- BILSTEIN
- ABAKUS
Støddæmper for CITROЁN Xsara Van / Hatchback (N3): hvor meget koster dette produkt?
Prisen på bildele inden for kategorien Fjäderben for CITROЁN Xsara Van / Hatchback (N3) varierer fra 289 kr. til 925 kr., afhængigt af producent og produktspecifikationer.
Xsara N3 tegn på defekt støddæmper: symptomer og problemer
Anbefalinger til kontrol af støddæmperen:
- Tjek støddæmperen for utætheder (olielækage)
- Hvis støddæmperen larmer (knirker, hvæser).
- Tjek støddæmperen for fugt (olie).
- Dårligt vejgreb.
- Overdreven rulning ved opbremsning.
- Øget bremselængde.
Hvor længe holder støddæmperne på Xsara N3?
Støddæmpere til Citroën Xsara Van / Hatchback (N3) har en levetid på mellem 140 000 – 150 000 kilometer.
Hvornår skal jeg udskifte støddæmperne på min Xsara N3?
Vi anbefaler at udskifte støddæmperne på Xsara N3 efter 120 000 kilometer.
Hvilke bageste + forreste støddæmpere skal jeg købe til Xsara N3: 1.4; 1.5; 1.8; 1.9; 2.0?
| Diameter | mm |
| Stempelstang: diameter | 12; 20; 22 mm |
| Standrør: diameter | 40; 43; 51 mm |
| Maks. Længde | 490 mm |
| Min. Længde | 302 mm |
| Fjedervandring | 188 mm |
| Nettovægt | Vægt | kg |
| Tryk i støddæmpere | 8-25 bar |
Hvad koster en ny støddæmper til Xsara N3?
Prisen på støddæmpere til CITROËN Xsara Van / Hatchback (N3_) varierer fra 289,73 til 924,99 kr..
Støddæmper til Xsara N3 tabel
| Støddæmpertype | Gastryk; Olietryk |
| Støddæmpersystem | dobbeltrør; enkeltrør |
| Støddæmperdesign | Fjederben; Teleskop-støddæmper |
| Støddæmper monteringstype | nederste bøjle; nederste øje; øverste stift; øverste øje |
| Støddæmper-rørtype | Et-rør, to-rør |
Tryghed ved internethandel! Returnér dine støddæmper til Xsara N3 uden forklaring i op til 200 dage efter købet og få pengene tilbage. Hvordan? Vælg blot Sikker Bestilling ved betaling. Tjenesten koster kun 49,50 kr..
AUTODOC bekymrer sig for dig! Hver ordre fra 1.200 kr. værdi af vare, er inklusiv gratis fragt i Danmark.
*Gælder ikke store bildele