FIAT Ducato III Ladvogn / Chassis (250, 290) Støddæmper bag og foran
Hvor køber man FIAT Ducato III Ladvogn / Chassis (250, 290) fjäderben til en god pris? Hos AUTODOC!
Bestsellere fra AUTODOC - køb på nettet til lave priser og spar penge på udskiftning af FIAT Ducato III Ladvogn / Chassis (250, 290) Støddæmper
Bedst sælgende udskiftningsdel: Støddæmper FIAT Ducato Ladvogn / Chassis. Du har valget mellem forskellige Fjäderben FIAT 250_, 290_ Ducato Ladvogn / Chassis mærke-fabrikanter, eller at købe en anden højkvalitetsdel.
MONROE V4512 Støddæmper
Gastryk, dobbeltrør, Fjederben
TRW JHM194T Støddæmper
foraksel, Olietryk, Ø: 58, dobbeltrør, Fjederben, TWIN
TRW JHM195T Støddæmper
foraksel, Olietryk, Ø: 58, dobbeltrør, Fjederben
GH GH-351960C01 Fjederben
foraksel, højre, venstre, højre foraksel, venstre foraksel
KYB 335827 Støddæmper
foraksel, Ø: 25, dobbeltrør, Fjederben
DACO Germany 451958 Støddæmper
Gastryk, dobbeltrør, Fjederben
BILSTEIN 19-325545 Støddæmper
bagaksel, Gastryk, dobbeltrør, Dæmper ikke fjederbærende
SACHS 314 708 Støddæmper
Gastryk, dobbeltrør, Fjederben
BILSTEIN 22-183415 Støddæmper
foraksel, Gastryk, dobbeltrør, Fjederben
Fjäderben FIAT Ducato III Ladvogn / Chassis (250, 290) bil modeller
De mest læste artikler om emnet støddæmper til FIAT Ducato III Ladvogn / Chassis (250, 290)
Støddæmper for FIAT Ducato III Ladvogn / Chassis (250, 290): hvilket mærke er bedst?
Ifølge vores kunder er de bedste reservedele i produktkategorien Støddæmper bag og foran til FIAT Ducato Ladvogn / Chassis kommer fra følgende mærker:
- RIDEX
- MONROE
- RIDEX PLUS
- BILSTEIN
- ABAKUS
Støddæmper for FIAT Ducato III Ladvogn / Chassis (250, 290): hvor meget koster dette produkt?
Prisen på bildele inden for kategorien Fjäderben for FIAT Ducato III Ladvogn / Chassis (250, 290) varierer fra 250 kr. til 1.958 kr., afhængigt af producent og produktspecifikationer.
Ducato III Ladvogn / Chassis (250, 290) tegn på defekt støddæmper: symptomer og problemer
Anbefalinger til kontrol af støddæmperen:
- Tjek støddæmperen for utætheder (olielækage)
- Hvis støddæmperen larmer (knirker, hvæser).
- Tjek støddæmperen for fugt (olie).
- Dårligt vejgreb.
- Overdreven rulning ved opbremsning.
- Øget bremselængde.
Hvor længe holder støddæmperne på Ducato III Ladvogn / Chassis (250, 290)?
Støddæmpere til Fiat Ducato III Ladvogn / Chassis (250, 290) har en levetid på mellem 140 000 – 150 000 kilometer.
Hvornår skal jeg udskifte støddæmperne på min FIAT Ducato III Ladvogn / Chassis (250, 290)?
Vi anbefaler at udskifte støddæmperne på FIAT Ducato III Ladvogn / Chassis (250, 290) efter 145 000 kilometer.
Hvilke bageste + forreste støddæmpere skal jeg købe til Ducato III Ladvogn / Chassis (250, 290): 2.0; 2.2; 2.3; 3.0; 110; 120; 130; 140; 160; 180; E-Ducato?
| Diameter | 25; 49; 58 mm |
| Stempelstang: diameter | 14; 15,8; 25; 28 mm |
| Standrør: diameter | mm |
| Maks. Længde | 445 mm |
| Min. Længde | 282 mm |
| Fjedervandring | 163 mm |
| Nettovægt | Vægt | 6,07 kg |
| Tryk i støddæmpere | 8-25 bar |
Hvad koster en ny støddæmper til Ducato III Ladvogn / Chassis (250, 290)?
Prisen på støddæmpere til FIAT Ducato Ladvogn / Chassis (250_, 290_) varierer fra 250,99 til 1.958 kr..
Støddæmper til Ducato III Ladvogn / Chassis (250, 290) tabel
| Støddæmpertype | Gastryk; Olietryk |
| Støddæmpersystem | dobbeltrør |
| Støddæmperdesign | Dæmper ikke fjederbærende; Dæmpermodul; Fjederben; Teleskop-støddæmper |
| Støddæmper monteringstype | nederste bøjle; nederste plade; nederste øje; øverste stift; øverste øje |
| Støddæmper-rørtype | Et-rør, to-rør |
Tryghed ved internethandel! Returnér dine støddæmper til FIAT Ducato III Ladvogn / Chassis (250, 290) uden forklaring i op til 200 dage efter købet og få pengene tilbage. Hvordan? Vælg blot Sikker Bestilling ved betaling. Tjenesten koster kun 49,50 kr..
AUTODOC bekymrer sig for dig! Hver ordre fra 1.200 kr. værdi af vare, er inklusiv gratis fragt i Danmark.
*Gælder ikke store bildele