Fiat Panda 169 Støddæmper bag og foran
Hvor køber man Fiat Panda 169 fjäderben til en god pris? Hos AUTODOC!
Bestsellere fra AUTODOC - køb på nettet til lave priser og spar penge på udskiftning af Fiat Panda 169 Støddæmper
Bedst sælgende udskiftningsdel: Støddæmper FIAT PANDA. Du har valget mellem forskellige Fjäderben FIAT 169 PANDA mærke-fabrikanter, eller at købe en anden højkvalitetsdel.
MONROE 16381 Støddæmper
Gastryk, dobbeltrør, Fjederben
TRW JHT418T Støddæmper
bagaksel, Olietryk, Ø: 38, dobbeltrør, Teleskop-støddæmper
DACO Germany 562394 Støddæmper
bagaksel, Gastryk, dobbeltrør, Fjederben
DACO Germany 560904 Støddæmper
bagaksel, Gastryk, dobbeltrør, Fjederben
BILSTEIN BNE-E226 Støddæmper
bagaksel, Gastryk, dobbeltrør, Fjederbærende dæmper
MONROE G8175 Støddæmper
Gastryk, dobbeltrør, Fjederben
DACO Germany 452344 Støddæmper
venstre foraksel, Gastryk, dobbeltrør, Fjederben
KYB 9337501 Støddæmper
venstre foraksel, Gastryk, dobbeltrør, Fjederben, K'lassic
GH GH-352344C01 Fjederben
foraksel, højre, venstre, højre foraksel, venstre foraksel
KYB 333763 Støddæmper
højre foraksel, Gastryk, dobbeltrør, Fjederben
Fjäderben FIAT Panda II Hatchback (169) bil modeller
De mest læste artikler om emnet støddæmper til Fiat Panda 169
Støddæmper for Fiat Panda 169: hvilket mærke er bedst?
Ifølge vores kunder er de bedste reservedele i produktkategorien Støddæmper bag og foran til FIAT PANDA kommer fra følgende mærker:
- RIDEX
- MONROE
- RIDEX PLUS
- BILSTEIN
- ABAKUS
Støddæmper for FIAT Panda II Hatchback (169): hvor meget koster dette produkt?
Prisen på bildele inden for kategorien Fjäderben for FIAT Panda II Hatchback (169) varierer fra 203 kr. til 1.256 kr., afhængigt af producent og produktspecifikationer.
Fiat Panda 2 tegn på defekt støddæmper: symptomer og problemer
Anbefalinger til kontrol af støddæmperen:
- Tjek støddæmperen for utætheder (olielækage)
- Hvis støddæmperen larmer (knirker, hvæser).
- Tjek støddæmperen for fugt (olie).
- Dårligt vejgreb.
- Overdreven rulning ved opbremsning.
- Øget bremselængde.
Hvor længe holder støddæmperne på Panda 169?
Støddæmpere til Fiat Panda II Hatchback (169) har en levetid på mellem 130 000 – 150 000 kilometer.
Hvornår skal jeg udskifte støddæmperne på min Fiat Panda 169?
Vi anbefaler at udskifte støddæmperne på Fiat Panda 169 efter 125 000 kilometer.
Hvilke bageste + forreste støddæmpere skal jeg købe til Panda 169: 1.1; 1.2; 1.3; 1.4?
| Diameter | 38; 45 mm |
| Stempelstang: diameter | 11; 20; 22 mm |
| Standrør: diameter | mm |
| Maks. Længde | 573 mm |
| Min. Længde | 251 mm |
| Fjedervandring | 322 mm |
| Nettovægt | Vægt | kg |
| Tryk i støddæmpere | 8-25 bar |
Hvad koster en ny støddæmper til Panda 169?
Prisen på støddæmpere til FIAT PANDA (169) varierer fra 203,99 til 1.256 kr..
Støddæmper til Fiat Panda 2 tabel
| Støddæmpertype | Gastryk; Olietryk |
| Støddæmpersystem | dobbeltrør |
| Støddæmperdesign | Dæmpermodul; Fjederben; Fjederbærende dæmper; Teleskop-støddæmper |
| Støddæmper monteringstype | nederste bøjle; nederste øje; øverste stift; øverste øje |
| Støddæmper-rørtype | Et-rør, to-rør |
Tryghed ved internethandel! Returnér dine støddæmper til Fiat Panda 169 uden forklaring i op til 200 dage efter købet og få pengene tilbage. Hvordan? Vælg blot Sikker Bestilling ved betaling. Tjenesten koster kun 49,50 kr..
AUTODOC bekymrer sig for dig! Hver ordre fra 1.200 kr. værdi af vare, er inklusiv gratis fragt i Danmark.
*Gælder ikke store bildele