Fiat Sedici FY Støddæmper bag og foran
Hvor køber man Fiat Sedici FY fjäderben til en god pris? Hos AUTODOC!
Bestsellere fra AUTODOC - køb på nettet til lave priser og spar penge på udskiftning af Fiat Sedici FY Støddæmper
Bedst sælgende udskiftningsdel: Støddæmper FIAT Sedici. Du har valget mellem forskellige Fjäderben FIAT FY_ Sedici mærke-fabrikanter, eller at købe en anden højkvalitetsdel.
RIDEX 854S1590 Støddæmper
bagaksel, Gastryk, 650x390 mm, Ø: 39, dobbeltrør, Teleskop-støddæmper
KYB 333753 Støddæmper
højre foraksel, Gastryk, dobbeltrør, Fjederben, Dæmper med bufferfjeder
KYB 333754 Støddæmper
venstre foraksel, Gastryk, dobbeltrør, Fjederben, Dæmper med bufferfjeder
KYB 333751 Støddæmper
højre foraksel, Gastryk, dobbeltrør, Fjederben, Dæmper med bufferfjeder
Fjäderben FIAT Sedici (FY) bil modeller
De mest læste artikler om emnet støddæmper til Fiat Sedici FY
Støddæmper for Fiat Sedici FY: hvilket mærke er bedst?
Ifølge vores kunder er de bedste reservedele i produktkategorien Støddæmper bag og foran til FIAT Sedici kommer fra følgende mærker:
- RIDEX
- MONROE
- RIDEX PLUS
- SACHS
- BILSTEIN
Støddæmper for FIAT Sedici (FY): hvor meget koster dette produkt?
Prisen på bildele inden for kategorien Fjäderben for FIAT Sedici (FY) varierer fra 177 kr. til 879 kr., afhængigt af producent og produktspecifikationer.
Fiat Sedici FY tegn på defekt støddæmper: symptomer og problemer
Anbefalinger til kontrol af støddæmperen:
- Tjek støddæmperen for utætheder (olielækage)
- Hvis støddæmperen larmer (knirker, hvæser).
- Tjek støddæmperen for fugt (olie).
- Dårligt vejgreb.
- Overdreven rulning ved opbremsning.
- Øget bremselængde.
Hvor længe holder støddæmperne på Fiat Sedici FY?
Støddæmpere til Fiat Sedici (FY) har en levetid på mellem 150 000 kilometer.
Hvornår skal jeg udskifte støddæmperne på min Fiat Sedici FY?
Vi anbefaler at udskifte støddæmperne på Fiat Sedici FY efter 150 000 kilometer.
Hvilke bageste + forreste støddæmpere skal jeg købe til Fiat Sedici FY: 1.6; 1.9; 2.0?
| Diameter | 39 mm |
| Stempelstang: diameter | 12 mm |
| Standrør: diameter | mm |
| Maks. Længde | 650 mm |
| Min. Længde | 390 mm |
| Fjedervandring | 260 mm |
| Nettovægt | Vægt | 2,00 kg |
| Tryk i støddæmpere | 8-25 bar |
Hvad koster en ny støddæmper til Fiat Sedici FY?
Prisen på støddæmpere til FIAT Sedici (FY_) varierer fra 177,20 til 878,99 kr..
Støddæmper til Fiat Sedici FY tabel
| Støddæmpertype | Gastryk |
| Støddæmpersystem | dobbeltrør |
| Støddæmperdesign | Dæmper med bufferfjeder; Dæmpermodul; Fjederben; Teleskop-støddæmper |
| Støddæmper monteringstype | nederste øje; øverste stift |
| Støddæmper-rørtype | Et-rør, to-rør |
Tryghed ved internethandel! Returnér dine støddæmper til Fiat Sedici FY uden forklaring i op til 200 dage efter købet og få pengene tilbage. Hvordan? Vælg blot Sikker Bestilling ved betaling. Tjenesten koster kun 49,50 kr..
AUTODOC bekymrer sig for dig! Hver ordre fra 1.200 kr. værdi af vare, er inklusiv gratis fragt i Danmark.
*Gælder ikke store bildele