IVECO Daily II Van / Stationcar Støddæmper bag og foran
Hvor køber man IVECO Daily II Van / Stationcar fjäderben til en god pris? Hos AUTODOC!
Bestsellere fra AUTODOC - køb på nettet til lave priser og spar penge på udskiftning af IVECO Daily II Van / Stationcar Støddæmper
Bedst sælgende udskiftningsdel: Støddæmper IVECO . Du har valget mellem forskellige Fjäderben IVECO mærke-fabrikanter, eller at købe en anden højkvalitetsdel.
MONROE V2515 Støddæmper
Gastryk, dobbeltrør, Teleskop-støddæmper
Fjäderben IVECO Daily II Van / Stationcar bil modeller
De mest læste artikler om emnet støddæmper til IVECO Daily II Van / Stationcar
Støddæmper for IVECO Daily II Van / Stationcar: hvilket mærke er bedst?
Ifølge vores kunder er de bedste reservedele i produktkategorien Støddæmper bag og foran til IVECO kommer fra følgende mærker:
- RIDEX
- MONROE
- RIDEX PLUS
- BILSTEIN
- ABAKUS
Støddæmper for IVECO Daily II Van / Stationcar: hvor meget koster dette produkt?
Prisen på bildele inden for kategorien Fjäderben for IVECO Daily II Van / Stationcar varierer fra 224 kr. til 1.072 kr., afhængigt af producent og produktspecifikationer.
Daily II Van / Stationcar tegn på defekt støddæmper: symptomer og problemer
Anbefalinger til kontrol af støddæmperen:
- Tjek støddæmperen for utætheder (olielækage)
- Hvis støddæmperen larmer (knirker, hvæser).
- Tjek støddæmperen for fugt (olie).
- Dårligt vejgreb.
- Overdreven rulning ved opbremsning.
- Øget bremselængde.
Hvor længe holder støddæmperne på Daily II Van / Stationcar?
Støddæmpere til Iveco Daily II Van / Stationcar har en levetid på mellem 110 000 – 150 000 kilometer.
Hvornår skal jeg udskifte støddæmperne på min IVECO Daily II Van / Stationcar?
Vi anbefaler at udskifte støddæmperne på IVECO Daily II Van / Stationcar efter 130 000 kilometer.
Hvilke bageste + forreste støddæmpere skal jeg købe til Daily II Van / Stationcar: 2.5; 2.8; 30-10; 40-10; 49-10?
| Diameter | 16; 39 mm |
| Stempelstang: diameter | 12; 12,4; 12,5; 14; 15; 15,8 mm |
| Standrør: diameter | mm |
| Maks. Længde | 596 mm |
| Min. Længde | 272 mm |
| Fjedervandring | 324 mm |
| Nettovægt | Vægt | kg |
| Tryk i støddæmpere | 8-25 bar |
Hvad koster en ny støddæmper til Daily II Van / Stationcar?
Prisen på støddæmpere til IVECO DAILY 2 Kasten/Kombi varierer fra 224,99 til 1.072 kr..
Støddæmper til Daily II Van / Stationcar tabel
| Støddæmpertype | Gastryk; Olietryk |
| Støddæmpersystem | dobbeltrør |
| Støddæmperdesign | Dæmpermodul; Fjederben; Teleskop-støddæmper |
| Støddæmper monteringstype | nederste øje; øverste stift; øverste øje |
| Støddæmper-rørtype | Et-rør, to-rør |
Tryghed ved internethandel! Returnér dine støddæmper til IVECO Daily II Van / Stationcar uden forklaring i op til 200 dage efter købet og få pengene tilbage. Hvordan? Vælg blot Sikker Bestilling ved betaling. Tjenesten koster kun 49,50 kr..
AUTODOC bekymrer sig for dig! Hver ordre fra 1.200 kr. værdi af vare, er inklusiv gratis fragt i Danmark.
*Gælder ikke store bildele