MG MG 5 Sedan Støddæmper bag og foran
Hvor køber man MG MG 5 Sedan fjäderben til en god pris? Hos AUTODOC!
Bestsellere fra AUTODOC - køb på nettet til lave priser og spar penge på udskiftning af MG MG 5 Sedan Støddæmper
Bedst sælgende udskiftningsdel: Støddæmper MG . Du har valget mellem forskellige Fjäderben MG mærke-fabrikanter, eller at købe en anden højkvalitetsdel.
RIDEX 854S2640 Støddæmper
foraksel, Gastryk, 321x210 mm, Ø: 38,1, dobbeltrør, Teleskop-støddæmper
RIDEX 854S1119 Støddæmper
bagaksel, Gastryk, Ø: 38,1, dobbeltrør, Teleskop-støddæmper
RIDEX 854S1246 Støddæmper
foraksel, Gastryk, dobbeltrør, Teleskop-støddæmper
RIDEX 854S2374 Støddæmper
bagaksel, Gastryk, Ø: 38,1, dobbeltrør, Teleskop-støddæmper
STARK SKSA-0133485 Støddæmper
bagaksel, Gastryk, Ø: 38,1, dobbeltrør, Teleskop-støddæmper
STARK SKSA-0133751 Støddæmper
foraksel, Gastryk, 321x210 mm, Ø: 38,1, dobbeltrør, Teleskop-støddæmper
STARK SKSA-0132221 Støddæmper
bagaksel, Gastryk, Ø: 38,1, dobbeltrør, Teleskop-støddæmper
Fjäderben MG MG 5 Sedan bil modeller
De mest læste artikler om emnet støddæmper til MG MG 5 Sedan
Støddæmper for MG MG 5 Sedan: hvilket mærke er bedst?
Ifølge vores kunder er de bedste reservedele i produktkategorien Støddæmper bag og foran til MG kommer fra følgende mærker:
- RIDEX
- MONROE
- RIDEX PLUS
- BILSTEIN
- GH
Støddæmper for MG MG 5 Sedan: hvor meget koster dette produkt?
Prisen på bildele inden for kategorien Fjäderben for MG MG 5 Sedan varierer fra 226 kr. til 2.719 kr., afhængigt af producent og produktspecifikationer.
MG 5 Sedan tegn på defekt støddæmper: symptomer og problemer
Anbefalinger til kontrol af støddæmperen:
- Tjek støddæmperen for utætheder (olielækage)
- Hvis støddæmperen larmer (knirker, hvæser).
- Tjek støddæmperen for fugt (olie).
- Dårligt vejgreb.
- Overdreven rulning ved opbremsning.
- Øget bremselængde.
Hvor længe holder støddæmperne på MG 5 Sedan?
Støddæmpere til MG MG 5 Sedan har en levetid på mellem 130 000 – 150 000 kilometer.
Hvornår skal jeg udskifte støddæmperne på min MG MG 5 Sedan?
Vi anbefaler at udskifte støddæmperne på MG MG 5 Sedan efter 150 000 kilometer.
Hvilke bageste + forreste støddæmpere skal jeg købe til MG 5 Sedan: 1.5?
| Diameter | 38,1; 51 mm |
| Stempelstang: diameter | 11 mm |
| Standrør: diameter | mm |
| Maks. Længde | 605 mm |
| Min. Længde | 210 mm |
| Fjedervandring | 395 mm |
| Nettovægt | Vægt | kg |
| Tryk i støddæmpere | 8-25 bar |
Hvad koster en ny støddæmper til MG 5 Sedan?
Prisen på støddæmpere til MG MG 5 Sedan varierer fra 226 til 2.718,50 kr..
Støddæmper til MG 5 Sedan tabel
| Støddæmpertype | Gastryk; Olietryk |
| Støddæmpersystem | dobbeltrør; enkeltrør |
| Støddæmperdesign | Dæmper ikke fjederbærende; Fjederben; Teleskop-støddæmper |
| Støddæmper monteringstype | nederste åg; nederste øje; øverste stift; øverste øje |
| Støddæmper-rørtype | Et-rør, to-rør |
Tryghed ved internethandel! Returnér dine støddæmper til MG MG 5 Sedan uden forklaring i op til 200 dage efter købet og få pengene tilbage. Hvordan? Vælg blot Sikker Bestilling ved betaling. Tjenesten koster kun 49,50 kr..
AUTODOC bekymrer sig for dig! Hver ordre fra 1.200 kr. værdi af vare, er inklusiv gratis fragt i Danmark.
*Gælder ikke store bildele