Opel Vectra B CC Støddæmper bag og foran
Hvor køber man Opel Vectra B CC fjäderben til en god pris? Hos AUTODOC!
Bestsellere fra AUTODOC - køb på nettet til lave priser og spar penge på udskiftning af Opel Vectra B CC Støddæmper
Bedst sælgende udskiftningsdel: Støddæmper OPEL VECTRA B hatchback. Du har valget mellem forskellige Fjäderben OPEL 38_ VECTRA B hatchback mærke-fabrikanter, eller at købe en anden højkvalitetsdel.
GH GH-353665C01 Fjederben
foraksel, højre, venstre, højre foraksel, venstre foraksel
TRW JGS132T Støddæmper
Gastryk, Ø: 39, dobbeltrør, Fjederbærende dæmper
TOKICO 2017628 Støddæmper
højre foraksel, Gastryk, dobbeltrør, Fjederben
GH GH-353639C02 Fjederben
foraksel, højre, venstre, højre foraksel, venstre foraksel
MASTER-SPORT 163123201 Støddæmper
højre foraksel, Gastryk, dobbeltrør, Fjederben
GH GH-353600C02 Fjederben
foraksel, højre, venstre, højre foraksel, venstre foraksel
Fjäderben OPEL Vectra B CC (J96) bil modeller
De mest læste artikler om emnet støddæmper til Opel Vectra B CC
Støddæmper for Opel Vectra B CC: hvilket mærke er bedst?
Ifølge vores kunder er de bedste reservedele i produktkategorien Støddæmper bag og foran til OPEL VECTRA B hatchback kommer fra følgende mærker:
- RIDEX
- MONROE
- RIDEX PLUS
- BILSTEIN
- ABAKUS
Støddæmper for OPEL Vectra B CC (J96): hvor meget koster dette produkt?
Prisen på bildele inden for kategorien Fjäderben for OPEL Vectra B CC (J96) varierer fra 238 kr. til 1.537 kr., afhængigt af producent og produktspecifikationer.
Opel Vectra B CC tegn på defekt støddæmper: symptomer og problemer
Anbefalinger til kontrol af støddæmperen:
- Tjek støddæmperen for utætheder (olielækage)
- Hvis støddæmperen larmer (knirker, hvæser).
- Tjek støddæmperen for fugt (olie).
- Dårligt vejgreb.
- Overdreven rulning ved opbremsning.
- Øget bremselængde.
Hvor længe holder støddæmperne på Opel Vectra B CC?
Støddæmpere til Opel Vectra B CC (J96) har en levetid på mellem 140 000 – 150 000 kilometer.
Hvornår skal jeg udskifte støddæmperne på min Opel Vectra B CC?
Vi anbefaler at udskifte støddæmperne på Opel Vectra B CC efter 135 000 kilometer.
Hvilke bageste + forreste støddæmpere skal jeg købe til Opel Vectra B CC: 1.6; 1.7; 1.8; 2.0; 2.2; 2.5; 2.6?
| Diameter | 39 mm |
| Stempelstang: diameter | 12; 12,4; 22 mm |
| Standrør: diameter | mm |
| Maks. Længde | 628 mm |
| Min. Længde | 363 mm |
| Fjedervandring | 265 mm |
| Nettovægt | Vægt | 3,97 kg |
| Tryk i støddæmpere | 8-25 bar |
Hvad koster en ny støddæmper til Opel Vectra B CC?
Prisen på støddæmpere til OPEL VECTRA B hatchback (38_) varierer fra 238,99 til 1.537 kr..
Støddæmper til Opel Vectra B CC tabel
| Støddæmpertype | Gastryk; Olietryk |
| Støddæmpersystem | dobbeltrør |
| Støddæmperdesign | Dæmpermodul; Fjederben; Fjederbærende dæmper; Teleskop-støddæmper |
| Støddæmper monteringstype | nederste bøjle; nederste øje; øverste stift; øverste øje |
| Støddæmper-rørtype | Et-rør, to-rør |
Tryghed ved internethandel! Returnér dine støddæmper til Opel Vectra B CC uden forklaring i op til 200 dage efter købet og få pengene tilbage. Hvordan? Vælg blot Sikker Bestilling ved betaling. Tjenesten koster kun 49,50 kr..
AUTODOC bekymrer sig for dig! Hver ordre fra 1.200 kr. værdi af vare, er inklusiv gratis fragt i Danmark.
*Gælder ikke store bildele