PEUGEOT 306 Sedan Støddæmper bag og foran
Hvor køber man PEUGEOT 306 Sedan fjäderben til en god pris? Hos AUTODOC!
Bestsellere fra AUTODOC - køb på nettet til lave priser og spar penge på udskiftning af PEUGEOT 306 Sedan Støddæmper
Bedst sælgende udskiftningsdel: Støddæmper PEUGEOT 306. Du har valget mellem forskellige Fjäderben PEUGEOT 7B, N3, N5 306 mærke-fabrikanter, eller at købe en anden højkvalitetsdel.
VAICO 1090195 Støddæmper
Bagaksel venstre, Bagaksel højre, Olietryk, dobbeltrør, Teleskop-støddæmper, Original VAICO Quality
KYB 333838 Støddæmper
højre foraksel, Gastryk, dobbeltrør, Fjederben
KYB 441093 Støddæmper
bagaksel, Olietryk, Teleskop-støddæmper
Fjäderben PEUGEOT 306 Sedan bil modeller
De mest læste artikler om emnet støddæmper til PEUGEOT 306 Sedan
Støddæmper for PEUGEOT 306 Sedan: hvilket mærke er bedst?
Ifølge vores kunder er de bedste reservedele i produktkategorien Støddæmper bag og foran til PEUGEOT 306 kommer fra følgende mærker:
- RIDEX
- MONROE
- RIDEX PLUS
- BILSTEIN
- ABAKUS
Støddæmper for PEUGEOT 306 Sedan: hvor meget koster dette produkt?
Prisen på bildele inden for kategorien Fjäderben for PEUGEOT 306 Sedan varierer fra 213 kr. til 1.176 kr., afhængigt af producent og produktspecifikationer.
306 Sedan tegn på defekt støddæmper: symptomer og problemer
Anbefalinger til kontrol af støddæmperen:
- Tjek støddæmperen for utætheder (olielækage)
- Hvis støddæmperen larmer (knirker, hvæser).
- Tjek støddæmperen for fugt (olie).
- Dårligt vejgreb.
- Overdreven rulning ved opbremsning.
- Øget bremselængde.
Hvor længe holder støddæmperne på 306 Sedan?
Støddæmpere til Peugeot 306 Sedan har en levetid på mellem 120 000 – 150 000 kilometer.
Hvornår skal jeg udskifte støddæmperne på min PEUGEOT 306 Sedan?
Vi anbefaler at udskifte støddæmperne på PEUGEOT 306 Sedan efter 145 000 kilometer.
Hvilke bageste + forreste støddæmpere skal jeg købe til 306 Sedan: 1.1; 1.4; 1.6; 1.8; 1.9; 2.0?
| Diameter | 39; 40 mm |
| Stempelstang: diameter | 11; 20 mm |
| Standrør: diameter | mm |
| Maks. Længde | 550 mm |
| Min. Længde | 236 mm |
| Fjedervandring | 314 mm |
| Nettovægt | Vægt | 3,38 kg |
| Tryk i støddæmpere | 8-25 bar |
Hvad koster en ny støddæmper til 306 Sedan?
Prisen på støddæmpere til PEUGEOT 306 (7B, N3, N5) varierer fra 213,99 til 1.176 kr..
Støddæmper til 306 Sedan tabel
| Støddæmpertype | Gastryk; Olietryk |
| Støddæmpersystem | dobbeltrør; enkeltrør |
| Støddæmperdesign | Dæmper ikke fjederbærende; Fjederben; Teleskop-støddæmper |
| Støddæmper monteringstype | nederste bøjle; nederste øje; øverste stift; øverste øje |
| Støddæmper-rørtype | Et-rør, to-rør |
Tryghed ved internethandel! Returnér dine støddæmper til PEUGEOT 306 Sedan uden forklaring i op til 200 dage efter købet og få pengene tilbage. Hvordan? Vælg blot Sikker Bestilling ved betaling. Tjenesten koster kun 49,50 kr..
AUTODOC bekymrer sig for dig! Hver ordre fra 1.200 kr. værdi af vare, er inklusiv gratis fragt i Danmark.
*Gælder ikke store bildele