RENAULT Trafic I Ladvogn/Chassis (PX) Støddæmper bag og foran
Hvor køber man RENAULT Trafic I Ladvogn/Chassis (PX) fjäderben til en god pris? Hos AUTODOC!
Bestsellere fra AUTODOC - køb på nettet til lave priser og spar penge på udskiftning af RENAULT Trafic I Ladvogn/Chassis (PX) Støddæmper
Bedst sælgende udskiftningsdel: Støddæmper RENAULT TRAFIC Chassis. Du har valget mellem forskellige Fjäderben RENAULT PXX TRAFIC Chassis mærke-fabrikanter, eller at købe en anden højkvalitetsdel.
RIDEX 854S0134 Støddæmper
bagaksel, Gastryk, 570x355 mm, dobbeltrør, Teleskop-støddæmper
RIDEX 854S2243 Støddæmper
bagaksel, Bagaksel højre, Bagaksel venstre, Gastryk, Ø: 38x12 mm, dobbeltrør, Teleskop-støddæmper
RIDEX 854S0528 Støddæmper
foraksel, Gastrykx344, 514 mm, dobbeltrør, Fjederben
RIDEX 854S1041 Støddæmper
højre foraksel, Olietryk, dobbeltrør, Fjederben
RIDEX 854S1026 Støddæmper
venstre foraksel, Olietryk, dobbeltrør, Fjederben
GH GH-353971C04 Fjederben
foraksel, højre, venstre, højre foraksel, venstre foraksel
MONROE G8149 Støddæmper
Gastryk, dobbeltrør, Fjederben
MONROE V4504 Støddæmper
Gastryk, dobbeltrør, Fjederben
TRW JGM1054T Støddæmper
foraksel, Gastryk, Ø: 51x13 mm, dobbeltrør, Fjederben
KYB 339724 Støddæmper
foraksel, Gastryk, dobbeltrør, Fjederben, Dæmper med bufferfjeder
Fjäderben RENAULT Trafic I Ladvogn/Chassis (PX) bil modeller
De mest læste artikler om emnet støddæmper til RENAULT Trafic I Ladvogn/Chassis (PX)
Støddæmper for RENAULT Trafic I Ladvogn/Chassis (PX): hvilket mærke er bedst?
Ifølge vores kunder er de bedste reservedele i produktkategorien Støddæmper bag og foran til RENAULT TRAFIC Chassis kommer fra følgende mærker:
- RIDEX
- MONROE
- RIDEX PLUS
- BILSTEIN
- ABAKUS
Støddæmper for RENAULT Trafic I Ladvogn/Chassis (PX): hvor meget koster dette produkt?
Prisen på bildele inden for kategorien Fjäderben for RENAULT Trafic I Ladvogn/Chassis (PX) varierer fra 196 kr. til 1.772 kr., afhængigt af producent og produktspecifikationer.
Trafic I Ladvogn/Chassis (PX) tegn på defekt støddæmper: symptomer og problemer
Anbefalinger til kontrol af støddæmperen:
- Tjek støddæmperen for utætheder (olielækage)
- Hvis støddæmperen larmer (knirker, hvæser).
- Tjek støddæmperen for fugt (olie).
- Dårligt vejgreb.
- Overdreven rulning ved opbremsning.
- Øget bremselængde.
Hvor længe holder støddæmperne på Trafic I Ladvogn/Chassis (PX)?
Støddæmpere til Renault Trafic I Ladvogn/Chassis (PX) har en levetid på mellem 130 000 – 150 000 kilometer.
Hvornår skal jeg udskifte støddæmperne på min RENAULT Trafic I Ladvogn/Chassis (PX)?
Vi anbefaler at udskifte støddæmperne på RENAULT Trafic I Ladvogn/Chassis (PX) efter 140 000 kilometer.
Hvilke bageste + forreste støddæmpere skal jeg købe til Trafic I Ladvogn/Chassis (PX): 1.7; 2.0; 2.1; 2.2; 2.5?
| Diameter | 38; 49; 51 mm |
| Stempelstang: diameter | 13; 14; 15,8; 20; 22; 25 mm |
| Standrør: diameter | 12; 13 mm |
| Maks. Længde | 570 mm |
| Min. Længde | 344.514 mm |
| Fjedervandring | 225.486 mm |
| Nettovægt | Vægt | kg |
| Tryk i støddæmpere | 8-25 bar |
Hvad koster en ny støddæmper til Trafic I Ladvogn/Chassis (PX)?
Prisen på støddæmpere til RENAULT TRAFIC Chassis (PXX) varierer fra 196,50 til 1.771,50 kr..
Støddæmper til Trafic I Ladvogn/Chassis (PX) tabel
| Støddæmpertype | Gastryk; Olietryk |
| Støddæmpersystem | dobbeltrør |
| Støddæmperdesign | Dæmper med bufferfjeder; Dæmpermodul; Fjederben; Teleskop-støddæmper |
| Støddæmper monteringstype | nederste bøjle; nederste plade; nederste øje; øverste stift; øverste øje |
| Støddæmper-rørtype | Et-rør, to-rør |
Tryghed ved internethandel! Returnér dine støddæmper til RENAULT Trafic I Ladvogn/Chassis (PX) uden forklaring i op til 200 dage efter købet og få pengene tilbage. Hvordan? Vælg blot Sikker Bestilling ved betaling. Tjenesten koster kun 49,50 kr..
AUTODOC bekymrer sig for dig! Hver ordre fra 1.200 kr. værdi af vare, er inklusiv gratis fragt i Danmark.
*Gælder ikke store bildele