Skoda Yeti 5l Støddæmper bag og foran
Hvor køber man Skoda Yeti 5l fjäderben til en god pris? Hos AUTODOC!
Bestsellere fra AUTODOC - køb på nettet til lave priser og spar penge på udskiftning af Skoda Yeti 5l Støddæmper
Bedst sælgende udskiftningsdel: Støddæmper SKODA YETI. Du har valget mellem forskellige Fjäderben SKODA 5L YETI mærke-fabrikanter, eller at købe en anden højkvalitetsdel.
RIDEX 854S0665 Støddæmper
foraksel, Gastryk, Ø: 50, dobbeltrør, Fjederben
MEYLE MSA0132 Støddæmper
bagaksel, Gastryk, dobbeltrør, Teleskop-støddæmper, ORIGINAL Quality
KYB 334834 Støddæmper
foraksel, Gastryk, dobbeltrør, Fjederben
DACO Germany 564773 Støddæmper
Gastryk, 593x370 mm, dobbeltrør, Fjederbærende dæmper
DACO Germany 454720 Støddæmper
foraksel, Gastryk, dobbeltrør, Fjederben
BILSTEIN 22-183712 Støddæmper
foraksel, Gastryk, dobbeltrør, Fjederben
TRW JGM771T Støddæmper
foraksel, Gastryk, Ø: 50, dobbeltrør, Fjederben
SACHS 317 574 Støddæmper
Gastryk, dobbeltrør, Fjederben
KYB 354006 Støddæmper
bagaksel, Gastryk, dobbeltrør, Teleskop-støddæmper
VAICO 1008883 Støddæmper
venstre foraksel, højre foraksel, Gastryk, Fjederben, Original VAICO Quality
ASHIKA MA-00498 Støddæmper
bagaksel, Gastryk, dobbeltrør, Teleskop-støddæmper
Fjäderben SKODA Yeti (5L) bil modeller
De mest læste artikler om emnet støddæmper til Skoda Yeti 5l
Støddæmper for Skoda Yeti 5l: hvilket mærke er bedst?
Ifølge vores kunder er de bedste reservedele i produktkategorien Støddæmper bag og foran til SKODA YETI kommer fra følgende mærker:
- RIDEX
- MONROE
- RIDEX PLUS
- BILSTEIN
- ABAKUS
Støddæmper for SKODA Yeti (5L): hvor meget koster dette produkt?
Prisen på bildele inden for kategorien Fjäderben for SKODA Yeti (5L) varierer fra 189 kr. til 911 kr., afhængigt af producent og produktspecifikationer.
Skoda Yeti 5l tegn på defekt støddæmper: symptomer og problemer
Anbefalinger til kontrol af støddæmperen:
- Tjek støddæmperen for utætheder (olielækage)
- Hvis støddæmperen larmer (knirker, hvæser).
- Tjek støddæmperen for fugt (olie).
- Dårligt vejgreb.
- Overdreven rulning ved opbremsning.
- Øget bremselængde.
Hvor længe holder støddæmperne på Skoda Yeti 5l?
Støddæmpere til Skoda Yeti (5L) har en levetid på mellem 150 000 kilometer.
Hvornår skal jeg udskifte støddæmperne på min Skoda Yeti 5l?
Vi anbefaler at udskifte støddæmperne på Skoda Yeti 5l efter 145 000 kilometer.
Hvilke bageste + forreste støddæmpere skal jeg købe til Skoda Yeti 5l: 1.2; 1.4; 1.6; 1.8; 2.0?
| Diameter | 39; 45; 50 mm |
| Stempelstang: diameter | 12; 12,4, 13; 22 mm |
| Standrør: diameter | mm |
| Maks. Længde | 593 mm |
| Min. Længde | 317 mm |
| Fjedervandring | 276 mm |
| Nettovægt | Vægt | kg |
| Tryk i støddæmpere | 8-25 bar |
Hvad koster en ny støddæmper til Skoda Yeti 5l?
Prisen på støddæmpere til SKODA YETI (5L) varierer fra 189,99 til 911 kr..
Støddæmper til Skoda Yeti 5l tabel
| Støddæmpertype | Gastryk; Olietryk |
| Støddæmpersystem | dobbeltrør |
| Støddæmperdesign | Fjederben; Fjederbærende dæmper; Teleskop-støddæmper |
| Støddæmper monteringstype | nederste bøjle; nederste plade; nederste øje; øverste stift; øverste øje |
| Støddæmper-rørtype | Et-rør, to-rør |
Tryghed ved internethandel! Returnér dine støddæmper til Skoda Yeti 5l uden forklaring i op til 200 dage efter købet og få pengene tilbage. Hvordan? Vælg blot Sikker Bestilling ved betaling. Tjenesten koster kun 49,50 kr..
AUTODOC bekymrer sig for dig! Hver ordre fra 1.200 kr. værdi af vare, er inklusiv gratis fragt i Danmark.
*Gælder ikke store bildele