VW Passat B7 Alltrack Støddæmper bag og foran
Hvor køber man VW Passat B7 Alltrack fjäderben til en god pris? Hos AUTODOC!
Bestsellere fra AUTODOC - køb på nettet til lave priser og spar penge på udskiftning af VW Passat B7 Alltrack Støddæmper
Bedst sælgende udskiftningsdel: Støddæmper VW Passat Alltrack. Du har valget mellem forskellige Fjäderben VW 365 Passat Alltrack mærke-fabrikanter, eller at købe en anden højkvalitetsdel.
RIDEX 854S1934 Støddæmper
bagaksel, Gastryk, dobbeltrør, Teleskop-støddæmper
RIDEX 854S1319 Støddæmper
foraksel, Gastryk, Elektronisk justerbar dæmpereffekt, Fjederben
KYB 335808 Støddæmper
foraksel, Gastryk, dobbeltrør, Fjederben
MEYLE MSA0095 Støddæmper
foraksel, Gastryk, dobbeltrør, Fjederben, ORIGINAL Quality
BILSTEIN VNE-F105 Støddæmper
foraksel, Gastryk, dobbeltrør, Fjederben
BILSTEIN VNE-F107 Støddæmper
foraksel, Gastryk, dobbeltrør, Fjederben
VAICO 1008883 Støddæmper
venstre foraksel, højre foraksel, Gastryk, Fjederben, Original VAICO Quality
KAMOKA 1T0413031AS Støddæmper
foraksel, Gastryk, Ø: 55, dobbeltrør, Fjederben
KYB 3440042 Støddæmper
bagaksel, Gastryk, dobbeltrør, Teleskop-støddæmper
GH GH-359961 Støddæmper
foraksel, højre foraksel, venstre foraksel, Gastryk, dobbeltrør, Teleskop-støddæmper
NTY A-VW-013 Støddæmper
foraksel, Gastryk, Fjederben
Fjäderben VW Passat B7 Alltrack (365) bil modeller
De mest læste artikler om emnet støddæmper til VW Passat B7 Alltrack
Støddæmper for VW Passat B7 Alltrack: hvilket mærke er bedst?
Ifølge vores kunder er de bedste reservedele i produktkategorien Støddæmper bag og foran til VW Passat Alltrack kommer fra følgende mærker:
- RIDEX
- MONROE
- RIDEX PLUS
- BILSTEIN
- ABAKUS
Støddæmper for VW Passat B7 Alltrack (365): hvor meget koster dette produkt?
Prisen på bildele inden for kategorien Fjäderben for VW Passat B7 Alltrack (365) varierer fra 307 kr. til 2.175 kr., afhængigt af producent og produktspecifikationer.
VW Passat B7 Alltrack tegn på defekt støddæmper: symptomer og problemer
Anbefalinger til kontrol af støddæmperen:
- Tjek støddæmperen for utætheder (olielækage)
- Hvis støddæmperen larmer (knirker, hvæser).
- Tjek støddæmperen for fugt (olie).
- Dårligt vejgreb.
- Overdreven rulning ved opbremsning.
- Øget bremselængde.
Hvor længe holder støddæmperne på VW Passat B7 Alltrack?
Støddæmpere til Volkswagen Passat B7 Alltrack (365) har en levetid på mellem 110 000 – 150 000 kilometer.
Hvornår skal jeg udskifte støddæmperne på min VW Passat B7 Alltrack?
Vi anbefaler at udskifte støddæmperne på VW Passat B7 Alltrack efter 120 000 kilometer.
Hvilke bageste + forreste støddæmpere skal jeg købe til VW Passat B7 Alltrack: 1.8; 2.0?
| Diameter | 25 / 55; 45; 55 mm |
| Stempelstang: diameter | 25 mm |
| Standrør: diameter | mm |
| Maks. Længde | 560 mm |
| Min. Længde | 367 mm |
| Fjedervandring | 193 mm |
| Nettovægt | Vægt | 3,94 kg |
| Tryk i støddæmpere | 8-25 bar |
Hvad koster en ny støddæmper til VW Passat B7 Alltrack?
Prisen på støddæmpere til VW Passat Alltrack (365) varierer fra 307,89 til 2.174,50 kr..
Støddæmper til VW Passat B7 Alltrack tabel
| Støddæmpertype | Gastryk |
| Støddæmpersystem | Elektronisk justerbar dæmpereffekt; dobbeltrør; enkeltrør |
| Støddæmperdesign | Dæmper ikke fjederbærende; Fjederben; Teleskop-støddæmper |
| Støddæmper monteringstype | nederste bøjle; nederste plade; nederste øje; øverste stift |
| Støddæmper-rørtype | Et-rør, to-rør |
Tryghed ved internethandel! Returnér dine støddæmper til VW Passat B7 Alltrack uden forklaring i op til 200 dage efter købet og få pengene tilbage. Hvordan? Vælg blot Sikker Bestilling ved betaling. Tjenesten koster kun 49,50 kr..
AUTODOC bekymrer sig for dig! Hver ordre fra 1.200 kr. værdi af vare, er inklusiv gratis fragt i Danmark.
*Gælder ikke store bildele