VAUXHALL COMBO Headlight bulb LED and Xenon
Headlight bulbs VAUXHALL COMBO
order at online price and save
Top products: Low beam bulb VAUXHALL COMBO buy online to reduce replacement cost
The most popular OE-quality spare parts VAUXHALL COMBO Headlight bulb cars in the Headlight bulb catagory.
RIDEX 106B0003 High beam bulb
H4 12V 60/55W P43t, 3200K, Halogen, transparent
RIDEX 106B0065 High beam bulb
H7 12V 55W PX26d PX26d, 3300K, Halogen
BOSCH H11 High beam bulb
H11 12V 55W PGJ19-2, 3200K, Halogen
VALEO 32523 High beam bulb
H7 12V 55W PX26d, 3000K, Halogen
VALEO 32009 High beam bulb
12V 55W PX26d, 4200K, Halogen
HELLA 082034 High beam bulb
H7 PX26d, 3300K, Halogen, Crystal clear
VALEO 32007 High beam bulb
H4 12V 60/55W P43t-38, 3200K, Halogen
PHILIPS 40593760 High beam bulb
H7 12V 55W PX26d, 3200K, Halogen, Vision
HELLA H4 Headlight bulb
H4, Halogen, P43t-38
AMiO 01252 High beam bulb
H7 70W PX26d, Halogen, transparent, UV filter, ACEA E4
Headlight bulb VAUXHALL COMBO in original brand quality: Top Manufacturers catalogue
Buy low beam bulb the most popular VAUXHALL COMBO models
Headlight bulbs LED and Xenon for Vauxhall COMBO: what brand is best?
Customer ratings show that the preferred brands for product category Low beam bulb Xenon and LED for Vauxhall COMBO are:
- OSRAM
- BOSCH
- HELLA
- NEOLUX®
- VALEO
Headlight bulb for Vauxhall COMBO: what price can I expect to pay?
The cost of car parts and accessories within the category Headlight bulb for VAUXHALL COMBO goes from around €1.00 up to €32.00, depending on the brand and product specifications.
Which low beam bulbs are compatible with the Vauxhall COMBO?
The VAUXHALL COMBO features a H1; H11; H3; H4; H7; R2 (Bilux) light bulb.
What should I do if the low beam bulb on my VAUXHALL COMBO is faulty and not working?
Inspect the low beam bulbs on your Vauxhall COMBO and replace them with new ones if necessary. Make sure that the headlight bulbs are properly installed.
Headlight bulb chart for VAUXHALL COMBO Mk; Mk4; TOUR
| Wattage | 55; 70; 6055 W |
| Bulb type | H1; H11; H3; H4; H7; R2 (Bilux) |
| Voltage | 12 V |
| Light Design | Halogen |
| Socket design | P14.5s; P43t; P43t-38; P45t; PGJ19-2; PK22s; PX26d |
| Colour temperature | 3000; 3200; 3300; 3600; 3950; 4000; 4200; 5000 K |
| Light colour | Crystal clear; transparent; yellow |
| Lighting function | with high beam; with low beam |
How much do the headlight bulbs for a Vauxhall COMBO cost?
The price of a headlight bulb for a VAUXHALL COMBO ranges from 1.59 to 31.49 €.
You can return the product within 14 days and get your money back
Each order from €150.00 value of goods, include free shipping within Ireland.
*Does not apply to large-size auto parts.