Bremseklodser til DR DR5 foran og bag
Hvor køber man DR DR5 bremseklods til en god pris? Hos AUTODOC!
Bestsellere fra AUTODOC - køb på nettet til lave priser og spar penge på udskiftning af DR DR5 Bremseklodser
De bedst sælgende Bremseklodser DR DR5 udskiftningsdele er tilgængelig for dig fra vores Bremseklodssæt kategori.
RIDEX 402B0223 Bremseklodser
bagaksel, med akustisk advarsel for slid
RIDEX PLUS 402B0223P Bremseklodser
bagaksel, med akustisk advarsel for slid
STARK SKBP-0010223 Bremseklodser
bagaksel, med akustisk advarsel for slid
BREMBO 23656 Bremseklodser
med akustisk advarsel for slid
JAPANPARTS PP-214AF Bremseklodser
bagaksel
Bremseklodser til DR DR5 i mærke kvalitet: Top Fabrikanter
Klodser til Top DR DR5 modeller
Bremseklodser til DR DR5: de mest populære artikler
Bremseklods foran og bag for DR DR5: hvilket mærke er bedst?
Ifølge vores kunder er de bedste reservedele i produktkategorien Klodser bag og foran til DR DR5 kommer fra følgende mærker:
- BREMBO
- VALEO
- LPR
Bremseklodssæt for DR DR5: hvor meget koster dette produkt?
Prisen på bildele inden for kategorien Bremseklodser for DR DR5 varierer fra 90 kr. til 392 kr., afhængigt af producent og produktspecifikationer.
Hvor længe holder bremseklodserne for + bag til DR DR5?
Levetiden (kilometertal) for bremseklodser til DR DR5 er 15.000 - 30.000 kilometer.
Grænse for slidte bremseklodser på DR DR5:
Den mindste tykkelse på bremseklodserne på DR DR5 er 3 mm.
Hvilke bremseklodser skal jeg vælge til DR DR5 5; 50?
| Monteringsposition | bagaksel; foraksel |
| Slitage-advarselssensor | Ekskl. slidadvarselskontakt; ikke forberedt til slidadvarsel; med akustisk advarsel for slid; med indbygget slidsensor |
| Til bremseskivediameter | 300 |
| Opfylder ECE-standard | ECE R90 |
| Testmærke | ECE R90 APPROVED; ECE-R90 |
| Supplerende artikel/supplerende info: | med tilbehør; uden tilbehør |
| Længde | 42.5 til 78.6 mm |
| Bredde | 54 til 119.5 mm |
| Tykkelse | 13.4 til 18 mm |
Hvad koster et nyt sæt bremseklodser til DR DR5?
Prisen på et sæt bremseklodser til DR DR5 spænder fra 90,49 til 391,99 kr..
Tryghed ved internethandel! Du kan returnere dine DR DR5-bremseklodser op til 200 dage efter købet, helt uden at angive årsag. Hvordan? Vælg blot Sikker Bestilling ved betaling. Tjenesten koster kun 49,50 kr..
AUTODOC bekymrer sig for dig! Hver ordre fra 1.200 kr. værdi af vare, er inklusiv gratis fragt i Danmark.
*Gælder ikke store bildele