Genesis 1 Bremseklodser foran og bag
Hvor køber man Genesis 1 bremseklods til en god pris? Hos AUTODOC!
Bestsellere fra AUTODOC - køb på nettet til lave priser og spar penge på udskiftning af Genesis 1 Bremseklodser
Bedst sælgende udskiftningsdel: Bremseklodser HYUNDAI GENESIS. Du har valget mellem forskellige Bremseklodssæt HYUNDAI BH GENESIS mærke-fabrikanter, eller at købe en anden højkvalitetsdel.
BREMBO 24076 Bremseklodser
med akustisk advarsel for slid
VALEO 301937 Bremseklodser
FIRST, foraksel, med indbygget slidsensor, med akustisk advarsel for slid
FEBI BILSTEIN D1543-8751 Bremseklodser
foraksel, med akustisk advarsel for slid
VALEO 301134 Bremseklodser
FIRST, bagaksel, med indbygget slidsensor, med akustisk advarsel for slid
FEBI BILSTEIN D1284-8401 Bremseklodser
bagaksel, med akustisk advarsel for slid
FEBI BILSTEIN D1202-8322 Bremseklodser
foraksel, med akustisk advarsel for slid
BOSCH BP1162 Bremseklodser
Low-Metallic, med akustisk advarsel for slid
STARK SKBP-0011058 Bremseklodser
bagaksel, med akustisk advarsel for slid
BLUE PRINT D1799-9030 Bremseklodser
foraksel, med akustisk advarsel for slid
Bremseklods HYUNDAI Genesis I Sedan (BH) bil modeller
De mest læste artikler om emnet bremseklodser til Genesis 1
Bremseklodser for Genesis 1: hvilket mærke er bedst?
Ifølge vores kunder er de bedste reservedele i produktkategorien Bremseklodser foran og bag til HYUNDAI GENESIS kommer fra følgende mærker:
- RIDEX
- BREMBO
- BOSCH
- FEBI BILSTEIN
- RIDEX PLUS
Klodser for HYUNDAI Genesis I Sedan (BH): hvor meget koster dette produkt?
Prisen på bildele inden for kategorien Bremseklodssæt for HYUNDAI Genesis I Sedan (BH) varierer fra 136 kr. til 876 kr., afhængigt af producent og produktspecifikationer.
Hvor længe holder bremseklodserne for + bag til Genesis 1?
Levetiden (kilometertal) for bremseklodser til Genesis 1 er 15.000 - 30.000 kilometer.
Grænse for slidte bremseklodser på Hyundai GENESIS (BH):
Den mindste tykkelse på bremseklodserne på Genesis 1 er 2,5 mm.
Hvilke bremseklodser skal jeg vælge til HYUNDAI GENESIS (BH)?
| Monteringsposition | bagaksel; foraksel |
| Slitage-advarselssensor | med akustisk advarsel for slid; med indbygget slidsensor |
| Til bremseskivediameter | |
| Opfylder ECE-standard | ECE R90 |
| Testmærke | E9 90R-02A0825 / 3095; ECE R90 Approved; ECE-R90 |
| Supplerende artikel/supplerende info: | med tilbehør; uden tilbehør |
| Længde | 48 til 77.3 mm |
| Bredde | 48 til 157 mm |
| Tykkelse | 14 til 17.7 mm |
Hvad koster et nyt sæt bremseklodser til Genesis 1?
Prisen på et sæt bremseklodser til Hyundai GENESIS BH spænder fra 136,99 til 875,99 kr..
Tryghed ved internethandel! Returnér dine bremseklodser til Genesis 1 uden forklaring i op til 200 dage efter købet og få pengene tilbage. Hvordan? Vælg blot Sikker Bestilling ved betaling. Tjenesten koster kun 49,50 kr..
AUTODOC bekymrer sig for dig! Hver ordre fra 1.200 kr. værdi af vare, er inklusiv gratis fragt i Danmark.
*Gælder ikke store bildele