OPEL Agila B Bremseklodser foran og bag
Hvor køber man OPEL Agila B bremseklods til en god pris? Hos AUTODOC!
Bestsellere fra AUTODOC - køb på nettet til lave priser og spar penge på udskiftning af OPEL Agila B Bremseklodser
Bedst sælgende udskiftningsdel: Bremseklodser OPEL AGILA. Du har valget mellem forskellige Bremseklodssæt OPEL B AGILA mærke-fabrikanter, eller at købe en anden højkvalitetsdel.
BOSCH BP1071 Bremseklodser
Low-Metallic, med akustisk advarsel for slid
ATE 605700 Bremseklodser
med akustisk advarsel for slid
FERODO 23973 Bremseklodser
med akustisk advarsel for slid
RIDEX PLUS 402B0234P Bremseklodser
med akustisk advarsel for slid
CHAMPION 573255CH Bremseklodser
med akustisk advarsel for slid
ASHIKA 50-08-800 Bremseklodser
foraksel
Bremseklods OPEL Agila B (H08) bil modeller
De mest læste artikler om emnet bremseklodser til OPEL Agila B
Bremseklodser for OPEL Agila B: hvilket mærke er bedst?
Ifølge vores kunder er de bedste reservedele i produktkategorien Bremseklodser foran og bag til OPEL AGILA kommer fra følgende mærker:
- RIDEX
- BREMBO
- BOSCH
- FEBI BILSTEIN
- RIDEX PLUS
Klodser for OPEL Agila B (H08): hvor meget koster dette produkt?
Prisen på bildele inden for kategorien Bremseklodssæt for OPEL Agila B (H08) varierer fra 125 kr. til 317 kr., afhængigt af producent og produktspecifikationer.
Hvor længe holder bremseklodserne for + bag til OPEL Agila B?
Levetiden (kilometertal) for bremseklodser til OPEL Agila B er 15.000 - 30.000 kilometer.
Grænse for slidte bremseklodser på Opel AGILA (B) (H08):
Den mindste tykkelse på bremseklodserne på OPEL Agila B er 2 mm.
Hvilke bremseklodser skal jeg vælge til OPEL AGILA (B) (H08)?
| Monteringsposition | foraksel |
| Slitage-advarselssensor | Inkl. slidadvarselskontakt; med akustisk advarsel for slid |
| Til bremseskivediameter | |
| Opfylder ECE-standard | ECE R90 |
| Testmærke | E1 90R-01748 / 772; ECE R90 APPROVED; ECE R90 Approved; ECE-R90; R90 Homologated |
| Supplerende artikel/supplerende info: | med fjeder; med tilbehør |
| Længde | 52.1 til 52.5 mm |
| Bredde | 52.3 til 117 mm |
| Tykkelse | 16.5 til 17.3 mm |
Hvad koster et nyt sæt bremseklodser til OPEL Agila B?
Prisen på et sæt bremseklodser til Opel AGILA B H08 spænder fra 125,49 til 317 kr..
Tryghed ved internethandel! Returnér dine bremseklodser til OPEL Agila B uden forklaring i op til 200 dage efter købet og få pengene tilbage. Hvordan? Vælg blot Sikker Bestilling ved betaling. Tjenesten koster kun 49,50 kr..
AUTODOC bekymrer sig for dig! Hver ordre fra 1.200 kr. værdi af vare, er inklusiv gratis fragt i Danmark.
*Gælder ikke store bildele