Pontiac Firebird Cabriolet Bremseklodser foran og bag
Hvor køber man Pontiac Firebird Cabriolet bremseklods til en god pris? Hos AUTODOC!
Bestsellere fra AUTODOC - køb på nettet til lave priser og spar penge på udskiftning af Pontiac Firebird Cabriolet Bremseklodser
Bedst sælgende udskiftningsdel: Bremseklodser PONTIAC . Du har valget mellem forskellige Bremseklodssæt PONTIAC mærke-fabrikanter, eller at købe en anden højkvalitetsdel.
RIDEX 402B0797 Bremseklodser
bagaksel, med akustisk advarsel for slid
STARK SKBP-0011822 Bremseklodser
bagaksel, med akustisk advarsel for slid
Bremseklods PONTIAC Firebird Cabriolet bil modeller
De mest læste artikler om emnet bremseklodser til Pontiac Firebird Cabriolet
Bremseklodser for Pontiac Firebird Cabriolet: hvilket mærke er bedst?
Ifølge vores kunder er de bedste reservedele i produktkategorien Bremseklodser foran og bag til PONTIAC kommer fra følgende mærker:
- RIDEX
- BREMBO
- BOSCH
- FEBI BILSTEIN
- RIDEX PLUS
Klodser for PONTIAC Firebird Cabriolet: hvor meget koster dette produkt?
Prisen på bildele inden for kategorien Bremseklodssæt for PONTIAC Firebird Cabriolet varierer fra 163 kr. til 370 kr., afhængigt af producent og produktspecifikationer.
Hvor længe holder bremseklodserne for + bag til Pontiac Firebird Cabriolet?
Levetiden (kilometertal) for bremseklodser til Pontiac Firebird Cabriolet er 15.000 - 30.000 kilometer.
Grænse for slidte bremseklodser på Pontiac FIREBIRD Cabriolet:
Den mindste tykkelse på bremseklodserne på Pontiac Firebird Cabriolet er 2,5 mm.
Hvilke bremseklodser skal jeg vælge til PONTIAC FIREBIRD Cabriolet?
| Monteringsposition | bagaksel; foraksel |
| Slitage-advarselssensor | Inkl. slidadvarselskontakt; med akustisk advarsel for slid |
| Til bremseskivediameter | |
| Opfylder ECE-standard | ECE R90 |
| Testmærke | E9 90R-02A0823 / 5152; E9 90R-02A0825 / 3382; ECE R90 APPROVED |
| Supplerende artikel/supplerende info: | med fjeder; med tilbehør; uden tilbehør |
| Længde | 54 til 67.6 mm |
| Bredde | 114 til 147.6 mm |
| Tykkelse | 12.6 til 17.3 mm |
Hvad koster et nyt sæt bremseklodser til Pontiac Firebird Cabriolet?
Prisen på et sæt bremseklodser til Pontiac FIREBIRD Cabriolet spænder fra 163,49 til 370 kr..
Tryghed ved internethandel! Returnér dine bremseklodser til Pontiac Firebird Cabriolet uden forklaring i op til 200 dage efter købet og få pengene tilbage. Hvordan? Vælg blot Sikker Bestilling ved betaling. Tjenesten koster kun 49,50 kr..
AUTODOC bekymrer sig for dig! Hver ordre fra 1.200 kr. værdi af vare, er inklusiv gratis fragt i Danmark.
*Gælder ikke store bildele